Uwaga
Kancelaria czynna codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00 (włącznie ze środą). Dyrektor przyjmuje codziennie od 10.00 do 13.00 włącznie ze środą. Proszę czytać Aktualności !!!

Wykaz niektórych osób spoczywających na Cmentarzu Bródzieńskim

LUDZIE PIÓRA
ACER-BARYLSKI JAN, 1890-1946, literat, 39L-6
CZARNOTA-BOJARSKI WACŁAW, 1921-1943, poeta, 18C-4
KAWECKI ZYGMUNT, 1876-1955, komediopisarz, 108H-2
OSTROMĘCKI BOHDAN, 1912-1979, poeta, 16E-4
RYMKIEWICZ ALEKSANDER, 1913-1983, poeta, 4H-4
SADOWSKI ROMAN, 1914-1979, poeta, 18F-6
STEBELSKI WŁODZIMIERZ, 1847-1891, poeta, 46H-4
TUR ARTUR, 1896-1968, literat, 11B-6

LUDZIE TEATRU I FILMU
BARTOSIK TADEUSZ, 1925-1985, aktor,
BERNATOWICZ-LEWKOWICZ, WŁADYSŁAW, 1882-1938, aktor, 15D-4
BIELECKI, ALFONS 1886-1943, aktor, 14E-1
BRODNIEWICZ FRANCISZEK, 1892-1944, aktor, 13B-5
CHIMANIENKO KRYSTYNA, 1934-1972, aktorka, 19A-4
CHMIELEWSKI ZYGMUNT, 1894-1978, aktor, 37B-3
DARSKI BRONISŁAW, 1905-1964, aktor, 82B-1
DERMANOWSKI-MAJSKI BOLESŁAW, 1906-1950, aktor, 33E-3
FERTNER EDWARD, 1891-1955, aktor, 13A-4
JAROCKI ZENON, 1931-1963, reżyser, 82B-3
JAROŃ-MACHOWSKI JANUSZ, 1908-1960, aktor, 94B-6
KOWALCZYK EDWARD, 1905-1978, aktor, 83D-6
KULESZA MARIA, 1912-1972, aktorka, 25G-2
KUROWSKA BOŻENA, 1937-1969, aktorka, 35D-3
LITYŃSKI WŁADYSŁAW, 1945-1970, klown, 39L-3
MARR JERZY, 1901-1962, aktor, 30D-2
MICHALAK STEFAN, 1906-1943, aktor, 3B-1
OSTROWSKI ZYGMUNT, 1895-1965, aktor, reżyser, 7C-5
PERZANOWSKA-CHMIELEWSKA STANISŁAWA, 1898-1982, aktorka, reżyser, 37B-5
ROSZKOWSKI CZESŁAW, 1909-1978, aktor, 20C-3
WIŚNIEWSKI EDMUND, 1915-1971, aktor, 98A-3
ZABOROWSKI PIOTR, 1950-1977, aktor, 25F-3
ŻÓRAWSKI SATURNIN, 1920-1977, aktor, 5B-2
MALARZE, RZEŹBIARZE, GRAFICY, FOTOGRAFOWIE, FILMOWCY
BENIA-WYGOWSKI EUGENIUSZ, 1937-1973, artysta malarz, rzeźbiarz, 110H-2
BRANDT STEFANIA, 1911-1980, artysta malarz, 19C-3
DĄBROWSKI TADEUSZ, 1911-1981, artysta malarz, 63H-1
DYBOWSKI STANISŁAW, 1895-1956, malarz, 112H-2
KOZŁOWSKI RYSZARD, 1906-1966, artysta grafik, 72E-1
KUJAWSKI HIERONIM, 1900-1944, artysta malarz, 37E-2
ŁAPIŃSKI ZYGMUNT, 1902-1936, filmowiec, 37E-6
MADEJOWSKI JAN, 1904-1956, artysta grafik, 82A-1
MIERZEJEWSKI FILIP, 1896-1935, litograf, 33E-5
PNIEWSKI ANDRZEJ, 1933-1971, artysta plastyk, 35L-2
RELIGIONI WANDA, 1864-1941, artysta malarz, 25B-3
SMORCZEWSKI ROMUALD, 1901-1962, artysta malarz, 57K-4
ŚWINIARSKI BOLESŁAW, 1888-1928, artysta malarz, 2C-3
TRZESZCZKOWSKI ANTONI, 1902-1977, artysta malarz, 77D-3
WASIEWICZ WŁADYSŁAW, 1881-1971, artysta rzeźbiarz, 29B-5
ZAJĄCZKOWSKI LEONARD, 1903-1979, operator filmowy, 15B-6
ZALEWSKI STANISŁAW, 1886-1958, artysta malarz, 1A-6
ZAWADZKI WŁADYSŁAW, 1912-1964, artysta malarz, 82B-1
ZIELIŃSKI TADEUSZ prof., 1923 – 2010, wykładowca ASP

MUZYCY I KOMPOZYTORZY
BUDKIEWICZ STEFAN, 1863-1924, artysta muzyk, 82A-5
BUZUK ANTONI, 1904-1968, muzyk, kompozytor, 11D-3
CELIŃSKI STEFAN, 1908-1950, pianista, 35E-5
CIEPIELEWSKI WACŁAW, 1910-1970, artysta muzyk, kompozytor, 29A-5/6
CZYŻ WŁADYSŁAW, 1924-1976, kompozytor, 11E-1
DĘBSKI CZESŁAW, 1908-1981, artysta muzyk, 110F-6
GOŁĘBIEWSKI WINCENTY, 1911-1981, artysta muzyk, 78D-2
JANICZ MIECZYSŁAW, 1921-1981, artysta muzyk, kompozytor, 10A-2
KAMIŃSKI EUGENIUSZ, 1904-1961, artysta muzyk, 17C-5
KMITOWA LIDIA, 1888-1967, artysta muzyk, skrzypaczka, 72E-6
KOLOSIŃSKI JERZY, 1907-1981, artysta muzyk, kompozytor, 2F-2
KOWALSKA ZOFIA, 1899-1979, artysta muzyk, wiolonczelistka, 53E-2
KOWALSKI LEONARD, 1886-1971, artysta muzyk, kompozytor, lutnik, 53E-2
KRZYŻEWSKI WINCENTY, 1900-1973, artysta muzyk, organista, 12A-6
LEWANDOWSKI BOLESŁAW, 1912-1981, artysta muzyk, dyrygent operowy, 71G-5
RACZYŃSKI KAZIMIERZ, 1896-1969, artysta muzyk, 11C-6
RELIGIONI WITOLD, 1894-1970, artysta muzyk, 25B-3
SKWARA STANISŁAW, 1909-1936, artysta muzyk, 49I-1
STECKIEWICZ WIKTOR, 1910-1959, artysta muzyk, 11E-3
STEFAŃSKI TADEUSZ, 1906-1963, artysta muzyk, 51E-1
SZYMAŃSKI LUDWIK, 1912-1971, artysta muzyk, 50H-3
WEJMAN EDWARD, 1900-1975, artysta muzyk, 21F-6
WESOŁOWSKI TADEUSZ, 1918-1972, artysta muzyk, kompozytor, 45E-6
WIECZOREK KAROL, 1920-1962, artysta muzyk, kompozytor, 50B-4
WORONIEWSKI WACŁAW, 1883-1946, artysta muzyk, 95A-3

ŚPIEWACY, TANCERZE I SPORTOWCY
BADOWSKI LEON, 1880-1960, śpiewak operowy, 17F-2
FOGG MIECZYSŁAW, 1901-1990, piosenkarz, 10A-1
GORZKOŚ MICHAŁ, 1884-1931, śpiewak operowy, 16A-4
KRAMAREW MARIA, 1898-1973, śpiewaczka operowa, 29A-5
MACISZEWSKI STANISŁAW, 1936-1981, choreograf, 41L-2
MISZCZYK STANISŁAW, 1910-1976, tancerz, choreograf, 2F-1
NOWOSAD-OSTROMECKA MARTA, 1925-1978, aktorka, śpiewaczka, 16E-4
ROY-SIWIK STANISŁAW, 1896-1954, śpiewak operowy, 110G-3
TURKOWSKA FRANCISZKA, 1897-1975, śpiewaczka operowa, 81A-3
WÓJCIKOWSKI LEON, 1899-1975, tancerz, choreograf, 63B-3
ŻELSKA HENRYKA, 1891-1952, śpiewaczka operowa, 6F-6
KOLCZYŃSKI ANTONI, 1917-1964, bokser

NAUKOWCY
CIEŚLAK JÓZEF, 1924-1980, doc. dr. inż. geodeta, 19D-1
DERYNG JAKUB, 1897-1980, prof. dr. farmacji, 71a-1
DIPONT MARIAN, 1913-1976, doc. dr. medycyny, 9b-5
DZIEWULSKI HILARY, 1891-1979, doc. elektryk, 51a-3
FIRLEJ-BRONIEWSKI WOTOLD, 1881-1939, prof. dr. elektryk, minister robót pub., 29a-6
FLESZAR MIECZYSŁAW, 1915-1973, prof. dr. geograf, 57k-4
GÓRZEŃSKI STEFAN, 1899-1961, dr. filozofii, historyk, 1B-5
HAGMAJER STANISŁAW, 1872-1949, dr. medycyny, 33A-3
HAGMAJEROWA MARIA, 1877-1957, lek. stomatologii, 33A-3
ILMUŻYŃSKI EUGENIUSZ, 1899-1976, prof. dr leśnik, 27C-1
JEŻ-JARECKI WŁADYSŁAW, 1921-1981, dr. etnografii, 67G-4
MILLAK KONDRAD, 1886-1969, płk. dr. weterynarii, 4C-6
OPALSKI WIESŁAW, 1905-1982, prof. dr. astronom, 69F-2
PIETRASZEWSKI WOJCIECH, 1931-1982, doc. dr. hab., architekt, 24H-1
POWIERTOWSKI HIERONIM, 1916-1983, prof. dr. medycyny, 8B-4
RYŻKO STANISŁAW, 1910-1974, prof. dr. radioelektronik, 55L-5
SHWARTZ TADEUSZ, 1905-1970, prof. dr. elektryk, 68E-6
STRASZEWICZ STEFAN, 1889-1983, prof. dr. hab., matematyk, 21F-1
TEUCHMAN JAN, 1909-1977, prof. dr. medycyny, 33I-6
TŁOCZEK IGNACY, 1902-1982, prof. dr. architekt, 3B-3
ZIENTARA BENEDYKT, 1929-1983, prof. dr. historyk, 11B-1

MOGIŁY ZBIOROWE
Członkowie cechu krawców, 73A-5/6
Działacze ruchu robotniczego, 19A-6
Księża diecezjalni, 6A (katakumby)
Mieszkańcy polegli w obronie Warszawy we wrześniu 1939r., 114H-2
Mieszkańcy Pragi rozstrzelani 2 VIII 1944r., 114H
OO. Bazylianie, 91A-3
OO. Franciszkanie, 91A-4
OO. Kapucyni, 90A-5
Pracownicy tajnej wytwórni granatów AK przy ul. Solec 103, 35D-4
SS. Benedyktynki Samarytanki Krzyża Chrystusowego, 30D-5/6
SS. Franciszkanki Rodziny Marii, 30D-1/2
SS. Służebnice Jezusa w Eucharystii, 30D-3
SS. Służebnice Niepokalanej Marii, 30D-3
SS. św. Michała Archanioła, 30D-5/6
SS. Urszulanki, 39H-3/4/5/6
Stowarzyszenie "Opieka nad dziewczętami", 23H-5/6
Stowarzyszenie "Opieka nad dziewczętami", 39H-1/2

GODZINY PRACY
KANCELARII

 

Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek

Kancelaria - 8:00-15:00
Kasa - 8:00-15:00

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW
PRZEZ DYREKTORA

 

Dyrektor

Wtorek, czwartek - 10:00-13:00

Wicedyrektor

Poniedziałek, środa, piątek - 10:00-13:00

WJAZD   
NA TEREN CMENTARZA

 

Wjazd na teren cmentarza

Brama od ul. Odrowąża
Dni powszednie - 7:00-15:00

Wyjazd z terenu cmentarza

Brama od ul. Św. Wincentego
Dni powszednie - do godz. 16:00

Opłata za wjazd na teren cmentarza wynosi 6zł za pierwszą godzinę
oraz 2zł za każde rozpoczęte 20 minut postoju ponad 1 godzinę

Prace kamieniarskie

Mogą być wykonywane w godz. 7:00-16:00

GODZINY   
OTWARCIA CMENTARZA

Codziennie od godziny 7:00 do zmroku
Przez cały rok otwarte są wejścia:
- od strony ul. Św. Wincentego 83
- od skrzyżowania ulic Odrowąża , Budowlanej i Wysockiego
- od ul. Matki Teresy z Kalkuty (Chodeckiej), w dni powszednie w godz. 8:00 - 16:00

W soboty, niedziele i święta:
- od ul. Chodeckiej, w godz. 7:00 - 18:00 
- od skrzyżowania Odrowąża i Rzeszowskiej (Staniewickiej) w godz. 7:00 - 18:00

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
66 0.076436042785645