Uwaga
*** W dniach 31.05 - 3.06.2018r .2018 Kancelaria Cmentarza będzie nieczynna *** W tych dniach obowiązuje zakaz wjazdu samochodów osobowych na cmentarz ***

Wykaz niektórych osób spoczywających na Cmentarzu Bródzieńskim

LUDZIE PIÓRA
ACER-BARYLSKI JAN, 1890-1946, literat, 39L-6
CZARNOTA-BOJARSKI WACŁAW, 1921-1943, poeta, 18C-4
KAWECKI ZYGMUNT, 1876-1955, komediopisarz, 108H-2
OSTROMĘCKI BOHDAN, 1912-1979, poeta, 16E-4
RYMKIEWICZ ALEKSANDER, 1913-1983, poeta, 4H-4
SADOWSKI ROMAN, 1914-1979, poeta, 18F-6
STEBELSKI WŁODZIMIERZ, 1847-1891, poeta, 46H-4
TUR ARTUR, 1896-1968, literat, 11B-6

LUDZIE TEATRU I FILMU
BARTOSIK TADEUSZ, 1925-1985, aktor,
BERNATOWICZ-LEWKOWICZ, WŁADYSŁAW, 1882-1938, aktor, 15D-4
BIELECKI, ALFONS 1886-1943, aktor, 14E-1
BRODNIEWICZ FRANCISZEK, 1892-1944, aktor, 13B-5
CHIMANIENKO KRYSTYNA, 1934-1972, aktorka, 19A-4
CHMIELEWSKI ZYGMUNT, 1894-1978, aktor, 37B-3
DARSKI BRONISŁAW, 1905-1964, aktor, 82B-1
DERMANOWSKI-MAJSKI BOLESŁAW, 1906-1950, aktor, 33E-3
FERTNER EDWARD, 1891-1955, aktor, 13A-4
JAROCKI ZENON, 1931-1963, reżyser, 82B-3
JAROŃ-MACHOWSKI JANUSZ, 1908-1960, aktor, 94B-6
KOWALCZYK EDWARD, 1905-1978, aktor, 83D-6
KULESZA MARIA, 1912-1972, aktorka, 25G-2
KUROWSKA BOŻENA, 1937-1969, aktorka, 35D-3
LITYŃSKI WŁADYSŁAW, 1945-1970, klown, 39L-3
MARR JERZY, 1901-1962, aktor, 30D-2
MICHALAK STEFAN, 1906-1943, aktor, 3B-1
OSTROWSKI ZYGMUNT, 1895-1965, aktor, reżyser, 7C-5
PERZANOWSKA-CHMIELEWSKA STANISŁAWA, 1898-1982, aktorka, reżyser, 37B-5
ROSZKOWSKI CZESŁAW, 1909-1978, aktor, 20C-3
WIŚNIEWSKI EDMUND, 1915-1971, aktor, 98A-3
ZABOROWSKI PIOTR, 1950-1977, aktor, 25F-3
ŻÓRAWSKI SATURNIN, 1920-1977, aktor, 5B-2
MALARZE, RZEŹBIARZE, GRAFICY, FOTOGRAFOWIE, FILMOWCY
BENIA-WYGOWSKI EUGENIUSZ, 1937-1973, artysta malarz, rzeźbiarz, 110H-2
BRANDT STEFANIA, 1911-1980, artysta malarz, 19C-3
DĄBROWSKI TADEUSZ, 1911-1981, artysta malarz, 63H-1
DYBOWSKI STANISŁAW, 1895-1956, malarz, 112H-2
KOZŁOWSKI RYSZARD, 1906-1966, artysta grafik, 72E-1
KUJAWSKI HIERONIM, 1900-1944, artysta malarz, 37E-2
ŁAPIŃSKI ZYGMUNT, 1902-1936, filmowiec, 37E-6
MADEJOWSKI JAN, 1904-1956, artysta grafik, 82A-1
MIERZEJEWSKI FILIP, 1896-1935, litograf, 33E-5
PNIEWSKI ANDRZEJ, 1933-1971, artysta plastyk, 35L-2
RELIGIONI WANDA, 1864-1941, artysta malarz, 25B-3
SMORCZEWSKI ROMUALD, 1901-1962, artysta malarz, 57K-4
ŚWINIARSKI BOLESŁAW, 1888-1928, artysta malarz, 2C-3
TRZESZCZKOWSKI ANTONI, 1902-1977, artysta malarz, 77D-3
WASIEWICZ WŁADYSŁAW, 1881-1971, artysta rzeźbiarz, 29B-5
ZAJĄCZKOWSKI LEONARD, 1903-1979, operator filmowy, 15B-6
ZALEWSKI STANISŁAW, 1886-1958, artysta malarz, 1A-6
ZAWADZKI WŁADYSŁAW, 1912-1964, artysta malarz, 82B-1
ZIELIŃSKI TADEUSZ prof., 1923 – 2010, wykładowca ASP

MUZYCY I KOMPOZYTORZY
BUDKIEWICZ STEFAN, 1863-1924, artysta muzyk, 82A-5
BUZUK ANTONI, 1904-1968, muzyk, kompozytor, 11D-3
CELIŃSKI STEFAN, 1908-1950, pianista, 35E-5
CIEPIELEWSKI WACŁAW, 1910-1970, artysta muzyk, kompozytor, 29A-5/6
CZYŻ WŁADYSŁAW, 1924-1976, kompozytor, 11E-1
DĘBSKI CZESŁAW, 1908-1981, artysta muzyk, 110F-6
GOŁĘBIEWSKI WINCENTY, 1911-1981, artysta muzyk, 78D-2
JANICZ MIECZYSŁAW, 1921-1981, artysta muzyk, kompozytor, 10A-2
KAMIŃSKI EUGENIUSZ, 1904-1961, artysta muzyk, 17C-5
KMITOWA LIDIA, 1888-1967, artysta muzyk, skrzypaczka, 72E-6
KOLOSIŃSKI JERZY, 1907-1981, artysta muzyk, kompozytor, 2F-2
KOWALSKA ZOFIA, 1899-1979, artysta muzyk, wiolonczelistka, 53E-2
KOWALSKI LEONARD, 1886-1971, artysta muzyk, kompozytor, lutnik, 53E-2
KRZYŻEWSKI WINCENTY, 1900-1973, artysta muzyk, organista, 12A-6
LEWANDOWSKI BOLESŁAW, 1912-1981, artysta muzyk, dyrygent operowy, 71G-5
RACZYŃSKI KAZIMIERZ, 1896-1969, artysta muzyk, 11C-6
RELIGIONI WITOLD, 1894-1970, artysta muzyk, 25B-3
SKWARA STANISŁAW, 1909-1936, artysta muzyk, 49I-1
STECKIEWICZ WIKTOR, 1910-1959, artysta muzyk, 11E-3
STEFAŃSKI TADEUSZ, 1906-1963, artysta muzyk, 51E-1
SZYMAŃSKI LUDWIK, 1912-1971, artysta muzyk, 50H-3
WEJMAN EDWARD, 1900-1975, artysta muzyk, 21F-6
WESOŁOWSKI TADEUSZ, 1918-1972, artysta muzyk, kompozytor, 45E-6
WIECZOREK KAROL, 1920-1962, artysta muzyk, kompozytor, 50B-4
WORONIEWSKI WACŁAW, 1883-1946, artysta muzyk, 95A-3

ŚPIEWACY, TANCERZE I SPORTOWCY
BADOWSKI LEON, 1880-1960, śpiewak operowy, 17F-2
FOGG MIECZYSŁAW, 1901-1990, piosenkarz, 10A-1
GORZKOŚ MICHAŁ, 1884-1931, śpiewak operowy, 16A-4
KRAMAREW MARIA, 1898-1973, śpiewaczka operowa, 29A-5
MACISZEWSKI STANISŁAW, 1936-1981, choreograf, 41L-2
MISZCZYK STANISŁAW, 1910-1976, tancerz, choreograf, 2F-1
NOWOSAD-OSTROMECKA MARTA, 1925-1978, aktorka, śpiewaczka, 16E-4
ROY-SIWIK STANISŁAW, 1896-1954, śpiewak operowy, 110G-3
TURKOWSKA FRANCISZKA, 1897-1975, śpiewaczka operowa, 81A-3
WÓJCIKOWSKI LEON, 1899-1975, tancerz, choreograf, 63B-3
ŻELSKA HENRYKA, 1891-1952, śpiewaczka operowa, 6F-6
KOLCZYŃSKI ANTONI, 1917-1964, bokser

NAUKOWCY
CIEŚLAK JÓZEF, 1924-1980, doc. dr. inż. geodeta, 19D-1
DERYNG JAKUB, 1897-1980, prof. dr. farmacji, 71a-1
DIPONT MARIAN, 1913-1976, doc. dr. medycyny, 9b-5
DZIEWULSKI HILARY, 1891-1979, doc. elektryk, 51a-3
FIRLEJ-BRONIEWSKI WOTOLD, 1881-1939, prof. dr. elektryk, minister robót pub., 29a-6
FLESZAR MIECZYSŁAW, 1915-1973, prof. dr. geograf, 57k-4
GÓRZEŃSKI STEFAN, 1899-1961, dr. filozofii, historyk, 1B-5
HAGMAJER STANISŁAW, 1872-1949, dr. medycyny, 33A-3
HAGMAJEROWA MARIA, 1877-1957, lek. stomatologii, 33A-3
ILMUŻYŃSKI EUGENIUSZ, 1899-1976, prof. dr leśnik, 27C-1
JEŻ-JARECKI WŁADYSŁAW, 1921-1981, dr. etnografii, 67G-4
MILLAK KONDRAD, 1886-1969, płk. dr. weterynarii, 4C-6
OPALSKI WIESŁAW, 1905-1982, prof. dr. astronom, 69F-2
PIETRASZEWSKI WOJCIECH, 1931-1982, doc. dr. hab., architekt, 24H-1
POWIERTOWSKI HIERONIM, 1916-1983, prof. dr. medycyny, 8B-4
RYŻKO STANISŁAW, 1910-1974, prof. dr. radioelektronik, 55L-5
SHWARTZ TADEUSZ, 1905-1970, prof. dr. elektryk, 68E-6
STRASZEWICZ STEFAN, 1889-1983, prof. dr. hab., matematyk, 21F-1
TEUCHMAN JAN, 1909-1977, prof. dr. medycyny, 33I-6
TŁOCZEK IGNACY, 1902-1982, prof. dr. architekt, 3B-3
ZIENTARA BENEDYKT, 1929-1983, prof. dr. historyk, 11B-1

MOGIŁY ZBIOROWE
Członkowie cechu krawców, 73A-5/6
Działacze ruchu robotniczego, 19A-6
Księża diecezjalni, 6A (katakumby)
Mieszkańcy polegli w obronie Warszawy we wrześniu 1939r., 114H-2
Mieszkańcy Pragi rozstrzelani 2 VIII 1944r., 114H
OO. Bazylianie, 91A-3
OO. Franciszkanie, 91A-4
OO. Kapucyni, 90A-5
Pracownicy tajnej wytwórni granatów AK przy ul. Solec 103, 35D-4
SS. Benedyktynki Samarytanki Krzyża Chrystusowego, 30D-5/6
SS. Franciszkanki Rodziny Marii, 30D-1/2
SS. Służebnice Jezusa w Eucharystii, 30D-3
SS. Służebnice Niepokalanej Marii, 30D-3
SS. św. Michała Archanioła, 30D-5/6
SS. Urszulanki, 39H-3/4/5/6
Stowarzyszenie "Opieka nad dziewczętami", 23H-5/6
Stowarzyszenie "Opieka nad dziewczętami", 39H-1/2

GODZINY PRACY
KANCELARII

 

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek

Kancelaria - 8:00-15:15
Kasa - 8:00-15:00

Środa

Kancelaria - 10:00-17:15
Kasa - 10:00-17:00

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW
PRZEZ DYREKTORA

 

Dyrektor

Wtorek, czwartek - 10:00-13:00

Wicedyrektor

Poniedziałek, piątek - 10:00-13:00
Środa - 13:00-16:00

WJAZD   
NA TEREN CMENTARZA

 

Wjazd na teren cmentarza

Brama od ul. Odrowąża
Dni powszednie - 7:00-15:00

Wyjazd z terenu cmentarza

Brama od ul. Św. Wincentego
Dni powszednie - do godz. 16:00

Prace kamieniarskie

Mogą być wykonywane w godz. 7:00-16:00

GODZINY   
OTWARCIA CMENTARZA

Codziennie od godziny 7:00 do zmroku
Przez cały rok otwarte są wejścia:
- od strony ul. Św. Wincentego 83
- od skrzyżowania ulic Odrowąża , Budowlanej i Wysockiego
- od ul. Matki Teresy z Kalkuty (Chodeckiej), w dni powszednie w godz. 8:00 - 16:00

W soboty, niedziele i święta:
- od ul. Chodeckiej, w godz. 7:00 - 18:00 
- od skrzyżowania Odrowąża i Rzeszowskiej (Staniewickiej) w godz. 7:00 - 18:00

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
64 0.11245203018188