REGULAMIN CMENTARZA |
REGULAMIN KOLUMBARIUM |
REGULAMIN DLA KAMIENIARZY |
REGULAMIN DLA MURARZY |
Regulamin dla firm kamieniarskich, które otrzymały po 01.10.2019r.
Regulamin obowiązujący Przedsiębiorców wykonujących prace kamieniarskie na terenie Cmentarza Bródzieńskiego
W trosce o pamięć zmarłych i dobro wspólne jakim jest Cmentarz Bródnowski, w celu zachowania należytego porządku, wszyscy Przedsiębiorcy wykonujący prace kamieniarskie zobowiązani są do przestrzegania poniższego Regulaminu.Wszyscy
- Przedsiębiorcy wykonujący prace kamieniarskie zobowiązani są do posiadania w trakcie prac na terenie cmentarza przepustki na wykonanie powyższych prac, wystawionych przez ZCB.
- Przedsiębiorcy wykonujący prace kamieniarskie zobowiązani są do dbania o porządek na terenie cmentarza przy prowadzeniu prac.
- Nie można traktować sąsiednich pomników jako miejsca do składowania elementów do nowych pomników.
- Nie można wylewać wody po myciu zaprawy do studzienek przy punktach z wodą, ani na cmentarzu. Mycie akcesoriów dokonuje się poza cmentarzem.
- Wszystkie naprawy i renowacje pomników, nie wymagające przepustki, należy zgłaszać do dyżurnych przy bramach cmentarzach.
- Szlifowanie pomnika jest możliwe tylko pod warunkiem równoczesnego użycia odkurzacza.
- Obowiązuje zakaz przechowania elementów marmurowych, granitowych i betonowych na terenie cmentarza.
- Bez zgody Dyrektora Zarządu Cmentarza nie można dokonywać żadnych prac przy pomnikach zabytkowych (z piaskowca i kamienia).
- Przed przystąpieniem do stawiania pomnika należy wymagać dokładnego opisu od kontrolerów co do stanu sąsiednich grobów.
- Po zakończeniu prac należy uporządkować teren.
- Ze względu bezpieczeństwa nie można składować na terenie cmentarza elementów pomnika przeznaczonych do stawiania na następny dzień.
- Nie można zostawiać gruzu na wysypisku ZCB kiedy w deklaracji zgłoszony jest jego wywóz po za teren cmentarza.
- Zakaz wyrzucania gruzu do kontenerów rozstawionych na terenie cmentarza.
- Firma kamieniarska jest zobowiązana przed postanowienim pomnika do uzupełnienia zerwanego sklepienia nad trumną lub założenia jeżeli takowego nie ma. Pozostawienie widocznej trumny kwalifikowane jest jako zbezczeszczenie szczątków.
- Każdorazowo wjazd na cmentarz z przepustką musi być zarejestrowany w dyżurce na bramie wjazdowej.
- Przedsiębiorcy zobowiązani są ponadto do przestrzegania Regulaminu Cmentarza Bródzieńskiego z dnia 1 czerwca 2017 r.
- Nie zastosowanie się do niniejszego Regulaminu jak i Regulaminu Cmentarza Bródzieńskiego z dnia 1 czerwca 2017r., skutkuje konsekwencjami administracyjnymi w postaci zawieszenia zgody na wykonywanie prac na Cmentarzu Bródzieńskim na czas określony (od dwóch tygodni do trzech miesięcy – przy notorycznym nieprzestrzeganiu regulaminu może być stały zakaz).
- Prace Przedsiębiorca może wykonywać jedyne w dni powszednie, nie będące świętami lub dniami wyznaczonymi przez ZCB, w których nie wykonuje się prac na terenie cmentarza, od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16.00.
- Zakaz stawiania jakichkolwiek budowli na grobach, które wykraczają poza wymiar placu pod grób (130cm/250cm).
- Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 października 2019 r. Punkty 14 i 15 bezwględnie obowiązują od 03.06.2022 r.